Про це йдеться на сайті архіву.

Національний архів разом з іншими федеральними установами проводить перевірку та оприлюднює документи, пов’язані з убивством сенатора Роберта Ф. Кеннеді. Ці матеріали будуть поступово додаватися на відповідну вебсторінку у міру їх публікації.

Документи переглядаються в межах пріоритетного міжвідомчого процесу з метою забезпечення максимальної прозорості відповідно до Закону про свободу інформації (FOIA). Дослідники можуть стикнутися з тим, що частина інформації буде вилучена згідно з вимогами закону.

У сенатора Роберта Кеннеді, брата Джона Кеннеді, вистрелили 5 червня 1968 року в Лос-Анджелесі. Він помер наступного дня. Це сталося одразу після перемоги на праймеріз у Каліфорнії в рамках кампанії за президентство.

Після промови в готелі «Амбасадор» Кеннеді проходив через кухню, коли його застрелив, як свідчить офіційна версія, палестинець Сірхан Сірхан. Сірхана засудили до довічного увʼязнення. У цій справі, як і в двох попередніх, залишається багато неточностей.

Нагадаємо, Національний архів США 18 березня опублікував раніше засекречені матеріали справи про вбивство 35-го американського президента Джона Кеннеді.

Розсекречені документи містять серію телеграм між тодішнім главою австралійської розвідки Чарльзом Спреєм і директором ЦРУ Річардом Гелмсом.

В одному з листів Спрей радив не розсекречувати документи розслідування ЦРУ щодо низки анонімних телефонних дзвінків до посольства США в Канберрі до та після вбивства Кеннеді. Тоді глава ЦРУ прийняв рекомендації австралійського колеги щодо збереження розслідування в таємниці.

Зокрема, таємною мали залишатися інформація про анонімний дзвінок військово-морському аташе США в Канберрі, який надійшов 24 листопада 1963 року, тобто через два дні після вбивства Кеннеді.

Людина, яка телефонувала, назвалася польським шофером із посольства СРСР у столиці Австралії. У цьому телефонному дзвінку, а також у тому, який отримали за понад рік до вбивства, чоловік стверджував, що існує «план заплатити сто тисяч доларів за вбивство президента Кеннеді».

Розсекречені документи описують, що австралійська влада вважала невідомого додзвонювача «диваком», адже, за їхніми даними, у радянських представництвах в Австралії працювали лише радянські шофери, а про польського шофера спецслужби не мали жодної інформації.

Крім того, оприлюднені документи детально описують, як ЦРУ прослуховувало телефони радянських і кубинських дипломатичних установ у Мехіко, які Лі Гарві Освальд — чоловік, якого офіційна версія називає вбивцею Кеннеді — відвідував за кілька місяців до вбивства.

На сторінках містяться конкретні інструкції для оперативників ЦРУ щодо прослуховування, зокрема з використанням певних хімічних речовин для створення позначок на телефонних пристроях, які інші шпигуни могли бачити лише під ультрафіолетовим світлом.