У столиці допомогу надали 1 993 пацієнтам, повідомляє прес-служба НЗСУ.

За третій квартал 2021 року лікарні міста Києва надали медичну допомогу 1 720 пацієнтам з інсультом та 273 з інфарктом.

Допомогу пацієнтам при гострому мозковому інсульті за договором з НСЗУ надавали 13 лікарень. Інфаркт за Програмою медичних гарантій лікують у 2 медзакладах області. За надані послуги пацієнтам ці лікарні отримали від НСЗУ сумарно більше ніж 37,3 млн грн, з яких найбільше за надання допомоги пацієнтам з інсультами — майже 29,7 млн грн. 

“Серцево-судинні захворювання залишаються серед основних причин смертності в Україні. А витрати на їх лікування сильно б’ють по кишенях українців. Саме тому Національна служба здоров’я пріорітезує лікування інсультів та інфарктів у Програмі медичних гарантій та платить за підвищеним тарифом за ці види послуг”, – повідолмяє НЗСУ.

До слова,лікування інсульту, інфаркту або госпіталізація з підозрою на них в лікарнях, які уклали договір з НСЗУ, повністю безоплатні для пацієнта. До переліку безоплатних послуг входить: первинний огляд, всі обстеження, лабораторні та інструментальні дослідження, безпосередньо лікування та хірургічні операції, ліки з Нацпереліку та знеболення, а також реабілітація та харчування.

У 2022 році лікування гострих інсультів та інфарктів залишаться в пріоритеті НСЗУ — лікарні будуть отримувати оплату за підвищеними тарифами. Разом з тим, до медустанов, що укладуть договір з НСЗУ на надання цих послуг пацієнтам, будуть висуватися посилені вимоги.

Так, у наступному році НСЗУ укладатиме договори лише з тими медзакладамии, що у 2021 році пролікували 100 інсультів.

Посилені вимоги будуть висуватися і до медзакладів, де лікують інфаркти — заклад має пролікувати за 2021 рік 50 інфарктів.

Нагадаємо, кияни можуть безкоштовно зробити діагностику серцево-судинних захворювань: перелік лікарень.

Фото: unsplash