Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Як зазначено, київські заклади охорони здоров’я у достатній кількості забезпечені необхідними вакцинами, які знижують ризики захворіти та значно зменшують загрозу тяжких форм коронавірусу з небезпечними ускладненнями.

За даними лікарів змінились основні симптоми ковіду. Вони уточнили, що тепер хвороба може впливати на організм навіть при нормальній температурі тіла. У легких формах – розладами кишково-шлункового тракту, у складних – ураженням серцево-судинної і судинно-мозкової систем, проявлятись інсультом або інфарктом.

«У медичних закладах столиці у доступній кількості наявні вакцини: Comirnaty від компанії Pfizer, CoronaVac від Sinovac та Janssen від Johnson & Johnson. А для всіх охочих створено комфортні умови для швидкої, зручної та безпечної вакцинації», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це саме Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. При цьому другий бустер дозволено вводити навіть людям віком від 60 років, а також 18-59 років із хронічними хворобами.

Нагадаємо, що Україна отримала понад 500 тисяч доз ковід-вакцини Pfizer, адаптованої до штаму «Омікрон».

Фото: відкриті джерела