Про це йдеться в публікації продовольчої агенції ООН (ФАО).

Індекс цін на продовольство ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на низку продовольчих товарів, що торгуються на світовому ринку, у листопаді становив 120,4 пункту.

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 3,0% порівняно з жовтнем. Міжнародні ціни на фуражне зерно впали на 5,6%, що було спричинено різким падінням цін на кукурудзу, а ціни на пшеницю у листопаді знизилися на 2,4%.

Індекс цін на олію, тим часом зріс на 3,4% порівняно з жовтнем. Міжнародні ціни на пальмову олію у листопаді зросли більш ніж на 6,0%. Світові ціни на соняшникову олію помірно зросли, тоді як котирування на соєву та ріпакову олію у листопаді дещо знизилися.

Індекс цін на молочні продукти ФАО зріс на 2,2% порівняно з жовтнем, що зумовлено збільшенням внутрішнього попиту напередодні зимових свят Західної Європи.

Індекс цін на цукор ФАО зріс на 1,4% у місячному вирахуванні, в середньому в листопаді на 41,1% вище, ніж його рівень у тому ж місяці минулого року, під впливом зростання стурбованості з приводу світових експортних можливостей на тлі погіршення виробничих перспектив у двох провідних країнах-експортерах. Таїланд та Індія через суворі посушливі погодні умови, пов’язані з явищем Ель-Ніньйо.

Індекс цін на м’ясо ФАО знизився на 0,4% порівняно з жовтнем, відбиваючи незначне падіння світових цін на м’ясо птиці, свинину та яловичину, спричинене головним чином рясним експортним постачанням.

Нагадаємо, в етері КИЇВ24 виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин сказав, що ближче до Різдва ціни на продукцію в Україні зростуть. Очікується підвищення вартості на 3-5%. Це пов’язано з тим, що, як правило, виробник хоче продати товар дорожче, створюючи інформаційний привід.