Про це пише The Guardian.
Віцепрезидент чимало говорив про занепад свободи слова і розбирав конкретні випадки, які, на його думку, підтверджують це. Зокрема, повідомив про буцімто переслідування активістів, які виступають проти абортів у Великій Британії. «Британський уряд звинуватив Адама Сміт-Коннера, фізіотерапевта і ветерана армії, в огидному злочині — він стояв в 50 метрах від клініки абортів і мовчки молився протягом трьох хвилин, нікому не заважаючи, ні з ким не спілкуючись. Просто мовчки молився на самоті».
Венс стверджував, що Коннера визнали винним у порушенні нового урядового «закону про буферні зони», що криміналізує мовчазну молитву та інші дії, які можуть вплинути на рішення людини у радіусі 200 метрів від місця проведення аборту. Тому чоловіка засудили до виплати тисячі фунтів стерлінгів судових витрат на користь обвинувачення.
У The Guardian спростували висловлювання віцепрезидента США. В Англії та Вельсі дійсно діє закон про громадський порядок, який визначає буферні зони — 150 метрів навколо клінік, де проводять аборти, щоб запобігти переслідуванню жінок через роздачу листівок, показ фотографій ембріонів або публічне осоромлення.
Однак цей закон діє з травня 2023 року. Інцидент зі Смітом-Конором стався у листопаді 2022. Це не була мовчазна молитва протягом трьох хвилин. Сміт-Конор неодноразово молився біля клініки в Борнмуті після того, як у жовтні 2022 року набув чинності наказ про охорону громадського простору біля цього медзакладу, що забороняв протести, переслідування і чування.
До Сміта-Конора підійшов офіцер громади і розмовляв з ним упродовж 1 години і 40 хвилин. Поліцейський просив його піти, але чоловік відмовився. За це порушення Сміта-Коннора засудили до дворічного умовного терміну і зобов’язали сплатити понад 9 000 фунтів стерлінгів судових витрат.
Він отримує юридичну підтримку від Міжнародного альянсу на захист свободи, американської консервативної християнської правозахисної групи, і в липні планує оскаржувати рішення.
Подібна норма про буферні зони діє не лише в Англії та Вельсі, але й у Шотландії. Про що також згадував Венс.
Нагадаємо, у промові 14 лютого, яка тривала 20 хвилин, Венс говорив про придушення свободи слова, цензуровані медіа, неспроможність зупинити нелегальну міграцію, політкоректність та скасовані вибори. Саме так уявляє Європу віцепрезидент США, чим приголомшив європейських лідерів. Виступ та реакція на нього дають можливість зрозуміти, як надалі можуть розвиватися відносини між ЄС та Сполученими Штатами.