Депутати Верховної Ради зареєстрували законопроєкт, який пропонує направити всі державні кошти для фінансування партій на Збройні сили України. 

КИЇВ24
Верховна Рада України Фото: відкриті джерела

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, також про це свідчить картка законопроєкту №11189.

За словами народного депутата, на 2024 рік у бюджеті заклали 840 мільйонів гривень на фінансування парламентських партій «Слуга Народу», «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Голос».

Він заявив, що не розуміє, для чого «такі суми потрібні політичним партіям під час війни». Парламентар переконаний, що всі можливі ресурси потрібно спрямувати на фронт.

Буде Україна вільною від рашистів — буд е можливість партійної діяльності. А поки що будь-яка політична агітація та партійні витрати — це марнотратство. [….] Думаю, це (передача коштів на ЗСУ — ред.) найкращий жест поваги війську від парламенту.

Як пояснили у фракції «Голос», кошти хочуть віддати на оборонні потреби, а саме:

  • діяльність ЗСУ;
  • мобілізацію та мобілізаційну підготовку;
  • медичне забезпечення особового складу;
  • розвиток, закупівлю, модернізацію і ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання.

«На третьому році повномасштабної війни, коли в нас гостра нестача ресурсів на фронті, витрачати мільйони на “політику”, друкування газет для роздачі виборцям та утримання штабів — останнє, що ми маємо робити, якщо хочемо врятувати країну», — заявила очільниця фракції Олександра Устінова.

Також раніше повідомляли, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у відповідь на петицію заявив, що переспрямування коштів, які призначені для телемарафонів «Єдині новини» і телеканалу «FreeДом», на фінансування закупівлі безпілотних літальних апаратів і пікапів для Збройних сил України є недоцільним. Водночас Шмигаль додав, що Уряд на системній основі залучає та спрямовує усі можливі ресурси, у тому числі й міжнародну допомогу, на задоволення потреб Сил оборони.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин