Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, якого цитує Sky TG24.

Відповідну заяву Боррель зробив перед засіданням Ради ЄС з закордонних справ.

Росія продовжує атакувати Україну, але втрати Росії зростають: настав час підтримувати Київ більше, а не менше. Сьогодні ми обговорюватимемо гарантії безпеки для України, і міністри повинні дати мені орієнтири, щоб винести варіанти на саміті лідерів.

Головний дипломат ЄС наголосив, що важливо, щоб військова підтримка України тривала на європейському рівні, а не лише на двосторонньому рівні. Крім того, він заявив, що «настав час спрямувати всі свої можливості на підтримку України», оскільки РФ посилює атаки.

Міністри повинні будуть дати мені вказівки, щоб представити Європейській раді пропозицію щодо зобов’язань у сфері безпеки, які в основному спрямовані на підвищення можливостей структур і координацію двосторонніх угод між державами-членами та Україною, а також те, що ми робимо на рівні Європейського союзу.

Нагадаємо, 4 грудня стало відомо, що у межах Спільної декларації G7 про підтримку України  розпочалися консультації про колективні безпекові гарантії ЄС для України. У консультаціях узяли участь голова ОП Ігор Жовква та генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарль Фріз.

Крім цього, наприкінці листопада місія Європейського союзу представила у Києві пропозиції щодо зобов’язань блоку перед Україною у сфері безпеки. Напрацювання презентував представник Європейської служби зовнішніх справ.