Про це пише Reuters.

Зокрема, члени ЄС мають вирішити, як продовжити безмитне ввезення українського продовольства та одночасно заспокоїти фермерів, які влаштовують масові протести у зв’язку з дешевим імпортом.

Вчора ввечері головуюча сторона представила нову пропозицію з невеликими коригуваннями… Посли ЄС обговорять цей момент наприкінці сьогоднішньої зустрічі, — розповіло джерело Reuters у бельгійському головуванні в Раді ЄС.

Слід зауважити, що минулого тижня Європарламент та Європейська Рада досягли попередньої домовленості щодо продовження заходів лібералізації торгівлі для України.

Згідно з планом, тимчасове призупинення ввізного мита та квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС призупинять ще до 5 червня 2025 року. Також ініціатива передбачає екстрене гальмування для особливо чутливої сільськогосподарської продукції, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, круп та меду.

На думку Франції та Польщі, таких заходів недостатньо для того, щоб задовольнити фермерів. Тому вони запропонували посилити обмеження.