Європарламент засудив навмисні, безперервні та систематичні зусилля угорського уряду, спрямовані на підрив основоположних цінностей та інституцій ЄС.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Європарламенту, передає «Європейська правда».
Так, депутати Європарламенту ухвалили у четвер резолюцію, у якій висловили глибоке занепокоєння подальшою ерозією демократії, верховенства права та фундаментальних прав в Угорщині.
Зокрема, через нещодавно ухвалений так званий пакет «захисту національного суверенітету», який порівнюють з сумнозвісним російським «законом про іноземних агентів».
Вони також рішуче засудили дії прем’єр-міністра країни Віктора Орбана, який у грудні минулого року заблокував важливе рішення про перегляд довгострокового бюджету ЄС, включаючи пакет допомоги Україні.
На думку євродепутатів, це «повна неповага та порушення стратегічних інтересів ЄС і принципу щирої співпраці». ЄС не повинен піддаватися на шантаж, підкреслюють вони.
«За» проголосували 345 євродепутатів, 104 — «проти» і ще 29 «утрималися». Парламент закликає Європейську раду визначити, чи вчинила Угорщина «серйозні та постійні порушення цінностей ЄС».
Євродепутати просять Раду знайти належні рішення для пом’якшення цих ризиків і закликають до реформування процесу прийняття рішень в Раді, щоб покласти край зловживанню правом вето і шантажу, — заявили в Європарламенті.
Втім, слід зазначити, що резолюції ЄП не мають обов’язкового характеру.
Нагадаємо, що у грудні 2023 року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на 50 мільярдів євро. Він зазначив, що ЄС повернеться до розгляду питання фінансової допомоги Україні на початку 2024 року.
Пізніше він додав, що Угорщина може зняти вето на пакет допомоги. Але за умови, що Європейська рада затвердить голосування за виділення коштів на щорічній основі. Це дозволить угорському премʼєру блокувати фінансування України щороку або отримати поступки від Брюсселю за відмову від вето.
Також Орбан погодився на двосторонню зустріч з президентом України Зеленським. Втім, коли відбудеться перша зустріч між двома лідерами від початку повномасштабної російської агресії, поки не відомо.
Слід зазначити, що влада Угорщини підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, у площині пекінського саміту.
А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ.
Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.
Своєю чергою, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.
Аналіз переглядів вакансій та поданих заявок свідчить, що науковці зі США дедалі частіше шукають роботу…
У Лондоні у середу, 23 квітня, розпочалися переговори щодо України на рівні радників з нацбезпеки.…
У найбільшому місті Туреччини Стамбулі сталося кілька землетрусів — найбільший з магнітудою 6,2 бала. Містяни після…
20 квітня 2025 року загальний час перегляду «Конклаву» на всіх стримінгах у США складав 1,8…
Всесвітня продовольча програма та Всесвітня організація охорони здоров'я оголосили про серйозні скорочення після того, як…
Киян просять бути обачними під час відпочинку на природі, не розводити вогнища в непристосованих для…