Про це пише Reuters.

Лідери зустрілися в урядовому гостьовому будинку, де зупинявся Путін перед початком міжнародного форуму, присвяченого китайській ініціативі «Один пояс, один шлях».

Голова Угорщини Орбан заявив, що його країна, яка виступала проти багатьох ініціатив ЄС щодо підтримки України в протистоянні силам Москви та отримує більшу частину сирої нафти та газу з Росії, ніколи не хотіла протистояти Росії та намагається врятувати двосторонні контакти.

Путін же висловив вдоволення, що Росія розвиває відносини з європейськими країнами, зокрема з Угорщиною.

Не зважаючи на те, що в сучасних геополітичних умовах можливості для підтримки контактів і розвитку відносин дуже обмежені, однак можна тільки тішити те, що наші відносини з багатьма європейськими країнами зберігаються і розвиваються. Однією з таких країн є Угорщина.

Видання пише, що Угорщина розвиває більш тісні зв’язки з Росією, аніж інші країни ЄС, і вважається ключовим потенційним противником рішення щодо відкриття переговорів про вступ України до ЄС.

У спробі домогтися схвалення Будапешта, ЄС розглядає можливість розблокування мільярдів євро для Угорщини, які були заморожені через проблеми з верховенством права.

У відповіді на запит Reuters, прессекретар Орбана розповів, що під час зустрічі Орбан і Путін обговорили постачання газу та нафти й питання ядерної енергетики. За контрактом 2014 року, укладеним без тендеру, російський енергетичний гігант “Росатом” будує атомну електростанцію в Угорщині.

Зазначимо, що востаннє лідери країн спілкувалися тет-а-тет 1 лютого 2022 року на кількагодинній зустрічі в Москві.

Нагадаємо, що 25 вересня під час виступу в парламенті прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не підтримає членство України в НАТО, доки не будуть відновлені права угорців Закарпаття.

Фото: відкриті джерела