Про це пише The Guardian із посиланням на анонімних дипломатів, які обіймають високі посади у ЄС.
Європейські дипломати, на яких посилається видання, зазначають, що нещодавня зустріч Орбана з Путіним у Пекіні й те, як угорський прем’єр-міністр порівняв ЄС із Радянським Союзом, ставить під сумнів довіру до цієї країни як до союзника й партнера.
На думку цього дипломата, проблеми з Угорщиною «найімовірніше, ставатимуть дедалі глибшими і більше загрожуватимуть спільним рішенням зі стратегічно важливих питань».
Другий європейський дипломат, який обіймає високу посаду, сказав, що «Угорщина стає щодалі більше ізольованою, оскільки затримка з членством Швеції в НАТО негативно впливає на безпеку всіх союзників».
Туреччина зробила крок до ратифікації заявки Швеції на членство в Альянсі, привернувши увагу до небажання Угорщини затвердити її.
У другій половині наступного року Угорщина головуватиме в Раді ЄС, що дасть їй більший вплив на формування європейських політик. Деякі європейські посадовці не думають, що ізоляція змінить поведінку угорського лідера.
Також висловлюють припущення, що новий прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо може стати союзником Орбана в деяких європейських політичних баталіях.
В Угорщині, однак, визнають що країна може стати більш ізольованою.
Нагадаємо, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, на полях пекінського саміту. Лідери зустрілися в урядовому гостьовому будинку, де зупинявся Путін перед початком міжнародного форуму, присвяченого китайській ініціативі «Один пояс, один шлях».
Після чого в Угорщині анонсували великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступатимуть проти диктатури Орбана. Крім цього, депутати опозиційної парламентської фракції «Моментум» облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єра Угорщини у Будапешті на знак протесту.
Фото: getty images