Про це розповіла заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Мапа допоможе знайти місця, де є безбар’єрний вхід, ліфти, тактильні орієнтири, паркомісця для людей з інвалідністю. Уже нанесли понад 1200 муніципальних та приватних об’єктів, і цей перелік буде розширюватись.

Оновивши застосунок, користувачі зможуть дізнатися про ЦНАПи та аптеки, парки та бібліотеки, театри й інші безбарʼєрні локації. За кілька натискань можна знайти важливу інформацію:

  • Чи є пандуси або підйомники?
  • Чи облаштовано тактильні смуги та покажчики?
  • Чи є паркомісця для людей з інвалідністю?
  • Чи доступний вхід для маломобільних людей?

Як столиця працює над системою доступності

За словами мера Віталія Кличка, одним із найбільш успішних прикладів є мережа ЦНАПів, яка налічує 25 безбар’єрних локацій, повідомив столичний голова під час першого засідання Ради безбар’єрності Києва.

Ще одна мережа безбар’єрних закладів — VcentriHUB. Це п’ять центрів, а до кінця року їх буде вже сім.

Усі комунальні автобуси та тролейбуси низькою підлогою, тобто адаптовані для потреб людини в кріслі колісному або для дитячих візків. 12 станцій метро є повністю безбар’єрними, інші — частково.

Протягом минулого року на майже 300 пішохідних переходах понизили бортовий камінь. Цього року запланували встановити тактильну навігацію та пониження на 400 об’єктах.

“Столиця першою в Україні запустила Портал Захисників та Захисниць, через який за кілька хвилин можна оформити 11 соцпослуг. А також виплати родинам загиблих, зниклих безвісти та тих, хто перебувають у полоні”, — нагадав мер Києва Віталій Кличко.