Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Зазначається, що фрагменти неживої деревини використовують для створення природних умов існування різних видів флори та фауни у багатьох європейських містах.

Це окремі, безпечно обрізані сухостої або відмерлі стовбури дерев, які спеціально залишатимуть для розвитку біорізноманіття. Вони підтримуватимуть життєвий цикл комах, грибів, мікроорганізмів, а також будуть “їдальнею” для птахів.

“Ми розробили спеціальні інформаційні таблички, на яких пояснюємо переваги такого природоорієнтованого рішення та закликаємо киян дізнаватися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом”, — зазначив Возний.

Він додав, що залишки мертвої деревини насичуватимуть землю азотом, фосфором і вуглецем, підвищуючи її родючість.

Нагадаємо, раніше Возний повідомляв, що наступного року в Києві збільшать кількість ділянок без скошування трави.

Зміни спрямовані на впровадження більш екологічних підходів до озеленення міста. Замість традиційних газонів на схилах і розподільчих смугах будуть висаджувати багаторічні трави, які зберігають свій вигляд до першого снігу.

Водночас місто поступово відмовлятиметься від тематичних клумб з однорічними рослинами, залишаючи їх тільки в парках та місцях, де це доцільно. Звільнені ресурси спрямують на закупівлю і висадку багаторічників.