Про це стало відомо зі звіту за 2024 рік.

Свіжий звіт різко відрізняється від звіту за 2023 рік, у якому було згадано текст вільнюської декларації 2023 року, де союзники заявили, що “майбутнє України – в НАТО і що Альянс підтримуватиме Україну на її шляху до майбутнього членства”.

У звіті за 2024 рік вказано тільки, що союзники активно співпрацюють з 16 країнами-партнерами на двосторонній основі: “Серед цих партнерів НАТО створила спеціальні структури для відносин з Україною та Грузією”.

Звіт коротко підтверджує політику “відкритих дверей” НАТО, згідно з якою членство в Альянсі відкрите для будь-якої європейської демократичної держави, яка здатна сприяти принципам Північноатлантичного договору.

Водночас у звіті не згадане формулювання з рішення саміту НАТО у Вашингтоні, який влітку 2024 року визнав, що союзники “будуть підтримувати (Україну) на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, що включає членство в НАТО”.

Натомість у звіті перераховані інші пункти, ухвалені союзниками у Вашингтоні, які стосуються підтримки України у веденні оборонної війни проти Росії.

Окремо у звіті відзначено зміцнення представництва НАТО в Україні з метою поглиблення політичного діалогу, підтримки реформ та надання практичної допомоги, але теж без згадки про майбутнє членство.

У передмові до звіту в частині, присвяченій Україні, генсек НАТО відзначив: “Дивлячись у майбутнє, союзники НАТО єдині у своєму бажанні справедливого та сталого миру в Україні”.

Нагадаємо, що визнання Криму російським у рамках мирної угоди України і РФ поставило Євросоюз перед болісним вибором: підтримати Київ чи Вашингтон. У Брюсселі заявляють, що відмова від курсу України в НАТО неприйнятна.