В Українському інституті національної пам’яті вважають, що не всі топоніми, пов’язані із російськими діячами, варто перейменовувати в рамках великої дерусифікації вулиць Києва.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці УІНП в facebook.

“Міська влада запустила процес перейменування 279 вулиць, станцій метрополітену, алей тощо, назви яких пов’язані з Росією та Білоруссю. Український інститут національної пам’яті готує рекомендації до списку вулиць на перейменування”, – повідомив інститут нацпам’яті.

Голова УІНП Антон Дробович вважає, що у списку з майже трьох сотень назв топонімів, які міська влада пропонує перейменувати, є “перегини”. Наприклад, на думку Дробовича, перейменовувати вулиці названі на честь поетеси Анни Ахматової, поета Володимира Маяковського, композитора Сергія Рахманінова, “ту мач”.

“Наприклад, Рахманінова, який долучився до створення київських музичних навчальних закладів. Амвросія Бучми – ну, це питання таке… Цей список, який запропонований, там чотири сотні назв, ну, деякі з них даремно запропоновані до перейменування. Ми, власне, дамо від себе лист, яким запропонуємо, але це не багато – може десяток, півтора десятки.  Все інше досить слушно і ми підтримуємо тут міську владу”, – сказав Дробович в коментарі Апостроф TV.

Як ми писали, український журналіст та політолог Віталій Портніков виступив з критикою перейменування столичних вулиць в рамках дерусифікації і заявив, що воно — невибіркове. Він підкреслив, що  в списку на перейменування є вулиці, названі на честь українських культурних діячів часів СРСР, які при цьому з радянським режимом не співпрацювали.

Зокрема, мова про поетів Тичину, Первомайського, Бажана, Блакитного, акторів Лаврова, Бучму, письменників Смолича, Трублаїні, Микитенка і Головка, композиторів Данькевича, Козицького.

У телефонній розмові міський голова Віталій Кличко пояснив, що список включає всі пропозиції щодо перейменувань, але не є остаточним.

Тим часом, КНУ Шевченка просить перейменувати вулицю Ломоносова на честь загиблої волонтерки Здановської.

Фото: Фейсбук