Про це після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві 15 квітня заявив голова МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде, передає AFP.

За словами Ейде, Норвегія буде надавати Україні «довгострокову військову, політичну, фінансову та гуманітарну підтримку».

Угода демонструє нашу чітку політичну прихильність продовжувати підтримувати Україну, як ми це робили після жорстокого, повномасштабного нападу Росії понад два роки тому, — додав він.

Норвезький міністр уточнив, що угода буде підписана та оприлюднена під час наступної зустрічі Зеленського з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре. Але наразі дата цієї зустрічі ще не оголошена.

Зустріч Зеленського й Ейде

Крім того, за даними пресслужби українського президента, під час зустрічі сторони обговорили ситуацію у сфері протиповітряної й протиракетної оборони України, «обмінялися думками щодо можливих напрямів розширення допомоги з боку Норвегії в цьому питанні».

Зеленський також подякував норвезькій стороні за військову й гуманітарну допомогу на суму близько 7,1 мільярда доларів, яку Україна отримує в межах багаторічної програми імені Нансена на 2023–2027 роки.

Розраховуємо на підтримку уряду Норвегії й Стортингу в ухваленні рішення щодо значного розширення обсягу допомоги Україні в межах цієї програми, — зауважив президент.