Власниками заводів, що виробляють біоетанол, є Віталій Антонов (Галнафтогаз), родина Герег (Епіцентр), Сергій Лабазюк (Vitagro) та Вадим Лейві.

Разом із цим Україна активно експортує таке екологічне пальне в Європу. Але чинна квота Єврокомісії обмежує такий експорт на рівні 100 000 тонн на рік.

Як повідомляє LIGA.net у матеріалі Бурбон в бак. Що буде з бензином після 1 травня”, до 5 червня чинна квота буде переглянута. ЇЇ можуть скасувати, вводячи таким чином режим експорту з митом, що зменшує конкурентні можливості українського біоетанолу на ринку країн Європи. Приводом може стати те, що в Україні виготовляють біоетанол G1 – першої генерації. Адже сировиною для виробництва такого біоетанолу є кукурудза та меляса (з цукрових буряків), тобто продукти, які мають продовольчу цінність. Це вуглеводні, які “забирають із тарілки”. Збільшення їх використання підвищує ризики продовольчої безпеки. В ЄС найбільший попит на біоетанол G2, тобто другого покоління. Його виробляють із неїстівної сировини, в основі якої целюлоза. Мова про солому, відходи деревини тощо.

Інший варіант – навпаки, квоту можуть збільшити. Річ у тому, що понад 300 000 тонн біоетанолу в Європу продають компанії зі США. В разі, якщо набере обертів митна війна між ЄС та США, імпорт американського біоетанолу в Європу припиниться. В такому разі “Україна може отримати збільшену квоту на експорт біометану коштом США”, зазначено в статті.

Раніше повідомлялося, що держекоінспекція не каратиме за бензин без біоетанолу через відсутність протоколу.