Про це пише видання New York Times.
Американські чиновники розповіли ЗМІ, що це свідчить про те, що ракети закінчуються, і в осяжному майбутньому не слід розраховувати на поповнення запасів.
Це пов’язують із тим, що до влади в США прийде Дональд Трамп, який був проти ударів вглиб Росії. Майбутній президент назвав рішення Байдена “дурним”.
Високопосадовці США та НАТО заявили, що далекобійні удари були ефективними. Втім, вони зазначили, що Україна могла б бути більш розсудливою щодо кількості використаних ракет і більш вибірковою щодо вибору цілей.
Удари вглиб РФ не призвели до ескалації з боку Москви, як побоювалися іноземні політики. Американські чиновники вважають, що Путін намагається уникнути ескалації військових операцій в Україні з обранням Трампа з огляду на останні успіхи Росії на полі бою.
Адмірал Роб Бауер, найстарший військовий офіцер НАТО, нещодавно заявив, що удари балістичних тактичних ракет дальнього радіуса дії «серйозно вразили» низку збройових заводів і складів боєприпасів в Росії. За його словами, це змусило Росію перенести багато логістичних об’єктів далі від фронту.
За словами американських чиновників, навесні цього року адміністрація відправила Україні до 500 ракет зі складів Пентагону. Хоча Україна не могла використати їх у Росії, вона випустила їх по цілях на підконтрольних Росії східних українських територіях і в Криму.
Рішення надати Україні далекобійні ракети Байден аргументував тим, що Росія залучила до війни військових КНДР.
Офіційні особи у Великій Британії нещодавно заявили, що вона не може надати більше далекобійних ракет.
Нещодавно Трамп заявив в інтерв’ю журналу Time, що він «дуже категорично» не згоден з використанням Україною ракет на російській території та назвав рішення Байдена про їх надання «дурним». Наступного дня Кремль заявив, що позиція Трампа «повністю збігається» з позицією Москви.
Попри публічні погрози, Путін намагається обережно реагувати на українські операції, кажуть американські чиновники. На їхню думку, Москва, швидше за все, не відповідатиме США на удари ракетами дальнього радіуса дії, аби не втягнути Вашингтон у війну.
«Ми вирішили почекати та знайти високоефективні засоби і це природно, — сказав Микола Бєлєсков, військовий аналітик Національного інституту стратегічних досліджень. «Не варто очікувати швидкої віддачі, тому що нам потрібно зберегти цей потенціал і витрачати його виважено і дуже мудро».
Нагадаємо, що 18 грудня ракетами ATACMS та Storm Shadow було завдано удару по Комбінату Каменський у Ростовській області.