Про це йдеться в повідомленні  міністерства оборони Литви.

Точну кількість транспортних засобів не повідомляють.

“Підтримка України з боку Литви є довгостроковою і вже становить мільярд євро. Литва надала Україні військову підтримку на суму близько 610 млн євро. Протягом цього року вже надано підтримку приблизно на 84 мільйони євро, передбачається, що така динаміка підтримки триватиме”, – зазначається у повідомленні.

Допомога Україні від Литви складається з передачі різної зброї, боєприпасів, безпілотників та засобів боротьби з дронами, а також навчання солдатів, ремонту важкої техніки та артилерійських систем.

Що відомо про бронетранспортери М577 та передачу їх Україні

Ці машини призначені для забезпечення радіозв’язку та управління у тактичній ланці сухопутних військ.

Відомо, що Литва вже передавала Україні командно-штабні машини. Одна з партій М577 надійшла на початку квітня 2024 року.

У 2016 році Литва закупила 168 бронетранспортерів М577 із запасів армії Німеччини, витративши на це загалом 1,6 мільйона євро. У комплекті з машинами Бундесвер передав литовським партнерам також запасні частини, інструменти для технічного обслуговування та спорядження для екіпажу.

У 2019 році німецьке підприємство «FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft mbH» виграло тендер на модернізацію 22 M577 збройних сил Литви. Після оновлення ці машини можуть управляти гаубицями PzH 2000.

Раніше повідомляли, що Литва закупить для України 3 тисячі безпілотників власного виробництва. Також країна надасть 35 мільйонів євро на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів.