Сполучені Штати Америки виділять Україні новий пакет військової допомоги.
SAVALLETRI, ITALY - JUNE 13: US President Joe Biden attends a press conference with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy at the Masseria San Domenico on the sidelines of the G7 Summit hosted by Italy in Apulia region, in Savelletri, Italy on June 13, 2024. Presidents Joe Biden and Volodymyr Zelensky signed a landmark US-Ukraine security deal on Thursday. (Photo by Valeria Ferraro/Anadolu via Getty Images)
Зазначимо, Байден оголосив про нову допомогу Україні, але деталей не розкрив.
За його словами, деталі пакета повідомить Пентагон пізніше.
Раніше голова Пентагону повідомив про надання Україні нового пакету допомоги на суму 2,3 млрд доларів, яка включатиме протитанкову зброю, перехоплювачі та боєприпаси для систем ППО Patriot та інших систем протиповітряної оборони.
Нагадаємо, США, Ізраїль та Україна ведуть перемовини про те, щоб надати Києву до 8 батарей ЗРК Patriot. Також на Саміті НАТО, який відкрився 9 липня, було оголошено, що партнери виділять мільярд доларів на підсилення українського ППО.
9-11 липня у Вашингтоні США приймуть саміт Північноатлантичного альянсу, який є ювілейним: у 2024 році відзначається 75 років з моменту створення НАТО. Офіційні заходи розпочалися 10 липня. Зустрічі проходять під головуванням генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до Альянсу. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.
На Саміті НАТО Україна є у головному фокусі обговорень: країни-партнери мають визначитись з постачанням зброї, а також розв’язати найважливіші питання. Перше – це чи надавати Україні дозвіл бити по території РФ, зокрема – по об’єктах інфраструктури. У Конгресі США вже висловилися “за” цей дозвіл. Зокрема, конгрессмени-демократи очікують, що НАТО може дозволити Україні використовувати західну зброю вглиб Росії, в тому числі по її енергетичній інфраструктурі та нафтогазових родовищах, щоб зупинити військову машину Кремля.
Окрім того, на Саміті НАТО мають обговорити також вступ України до НАТО чи хоча б визначити головний напрямок для країни. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловлював сподівання, що саме на Саміті будуть визначені “чіткі формулювання”. Однак вже 10 липня представник Литви зазначив, що про вступ України до Альянсу на Саміті НАТО говорити не будуть, але підсумковий документ зустрічі буде містити пункт “швидке реагування” та, зокрема, посилення збройної підтримки України.
За підсумками Саміту НАТО має бути ухвалене комюніке, у якому також зазначається остаточний вступ України до НАТО. У проєкті, який побачили ЗМІ, йдеться про незворотність шляху нашої держави до Альянсу. Однак публічно обговорювати це питання офіційні особи США відмовились. Також варто зауважити, що підписи країн-членів НАТО можна відізвати з уже затвердженого комюніке або ж анулювати, якщо країни не дійдуть згоди у питанні щодо України.
10 липня країни-учасниці НАТО випустили декларацію, у якій затвердили остаточний шлях України до НАТО, але якщо будуть виконані певні умови. Перша з них – це закінчення масштабних бойових дій. Президент Словаччини вже зауважив, що “не проти бачити Україну майбутнім членом НАТО”, але лише після завершення війни.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…