Про це заявив міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас в інтерв’ю телеканалу LRT.

На Саміті НАТО у Вашингтоні не розглядатимуть питання про запрошення України до Альянсу. Однак в документах зазначено, що НАТО мають бути готові до швидкого реагування. Міністр зазначив, що Росії не слід давати зрозуміти, що вона має неформально право вето на розширення НАТО, а також те, що в документах Саміту має бути зазначено, що триває перехід до нового оборонного планування з принципом стримування.

Ця робота, за його словами, стосується розвитку можливостей для заповнення прогалин, таких як протиповітряна оборона, ударні можливості великої та середньої дальності.

Ми сподіваємося, що це буде відображено у фінальному документі. Наскільки нам відомо, ці речі вже подані та захищені.

За словами Кащюнаса, в документах саміту НАТО буде згадано, що Альянс має бути готовим до сценаріїв швидкого реагування, де є не тільки довгострокове попереднє розміщення сил, але й можуть бути швидкі рішення.

Також кінетичний, гібридний варіант аж до статті 5. Про це теж треба говорити. Росія повинна заплатити свою ціну.

Нагадаємо, 10 липня генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг під час брифінгу у Вашингтоні на саміті Альянсу з нагоди 75-ї річниці його заснування заявив, що Україна може отримати запрошення до членства в НАТО за умови погодження усіх країн-членів Альянсу, однак цього не станеться під час Саміту в Вашингтоні. Однак у Держдепі США повідомили, що на Саміті розглянуть “конкретні шляхи” вступу України до НАТО. 

Окрім того, конгресмени США очікують, що на Саміті країни-партнери дозволять Україні завдавати удари по всій території Росії.