Текст проєкту декларації опинився у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”.

Так, за підсумками засідання НАТО в межах Саміту у Вашингтоні, буде ухвалена декларація, яка остаточно визначає шлях України в НАТО. Запрошення надішлють тоді, коли союзники погодяться та будуть виконані необхідні умови.

“Ми цілком підтримуємо право України обирати власні заходи безпеки та визначати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання. Майбутнє України — в НАТО”, – йдеться у проєкті документа.

Союзники також відзначать, що Україна стає “дедалі більш сумісною і політично інтегрованою з Альянсом”:

“Ми вітаємо конкретний прогрес, досягнутий Україною після Вільнюського саміту в необхідних демократичних, економічних та безпекових реформах. Оскільки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО”.

Окрім того, союзники мають намір підтвердити, що будуть в змозі направити Україні запрошення до НАТО, однак після того, як буде досягнута згода з усіх країн-членів.

“Рішення саміту НАТО і Ради Україна-НАТО в поєднанні з роботою союзників, що триває, утворюють міст до членства України в НАТО. Союзники продовжать підтримувати прогрес України в забезпеченні оперативної сумісності, а також додаткові демократичні та безпекові реформи, які міністри закордонних справ країн НАТО продовжать оцінювати за допомогою адаптованої Річної національної програми”, – прописано в проєкті документа.

Також ЗМІ зауважили, що цей текст мають схвалити на Саміті в середу, 10 липня. А от за підсумками засідання Ради Україна-НАТО, яке відбудеться у четвер, 11 липня, буде ухвалено інший документ.

Агентство  має у своєму розпорядженні текст проєкту декларації, який може бути схвалений у межах саміту НАТО в середу. За підсумками ж засідання Ради Україна-НАТО, яке відбудеться в четвер, буде ухвалено інший документ.

Словаччина вже дала зрозуміти, коли буде “не проти” України в НАТО

Президент Словаччини Петер Пеллегріні перед початком зустрічі лідерів країн НАТО в Вашингтоні 10 липня заявив, що його країна не буде проти членства України в Альянсі, але лише після завершення війни та за умови виконання Києвом необхідних умов.

Словаччина максимально підтримує інтеграційні зусилля України… та поділиться всіма своїми ноу-хау в реформах, але з іншого боку ми наполягаємо на тексті, який говорить, що відкрити питання про майбутнє членство в НАТО можна буде лише тоді, коли в Україні буде мир і не буде точитися військовий конфлікт, коли будуть виконані всі умови… і коли з цим погодяться всі члени Альянсу.

Пеллегріні підкреслив, що говорити про членство Києва в НАТО наразі є передчасним і неможливим, з огляду на ситуацію, воно, за його оцінкою, є ще дуже далекою метою. Такий підхід він назвав дуже прагматичним і реалістичним. Словаччина, за словами її президента, не робить політику “великих заяв і голлівудських жестів”, а говорить лише про те, що може бути виконано.

Однак, одним з найголовніших умов для вступу до НАТО є завершення активної фази війни. На тому ж Саміті у Вашингтоні неназваний політик повідомив, що Росія ще кілька років зможе витримувати тиск з боку ЗСУ, а економіка витримає військове навантаження. І допоки так буде, РФ буде продовжувати обстріли та активні бойові дії в Україні.

Варто зауважити, що на Саміті НАТО не будуть обговорювати вступ України до НАТО, але Альянс має бути готовим до сценаріїв швидкого реагування, про що згадується у документах Саміту.