Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела.

Американський чиновник сказав, що Білий дім підтримує використання слова “незворотній” у підсумковому комюніке, якщо документ також підтвердить, що робота України над демократичними реформами має продовжуватися. Чиновник зазначив, що остаточна версія міститиме цей термін.

У той час, як багато європейців наголошують на необхідності жорстких формулювань щодо майбутнього України в Альянсі, офіційні особи США та Німеччини запропонували використати слово “міст” для членства України в НАТО.

Проте, за словами європейського дипломата, чиновники також наголосили на важливості “відчутних заходів” для підтримки продовження боротьби Києва з Росією.

Високопосадовець адміністрації США заявив у п’ятницю, що Альянс зробить “нові важливі заяви про те, як ми збільшуємо військову, політичну та фінансову підтримку України з боку НАТО” в рамках “мосту до НАТО”.

Зазначимо, що офіційні особи США публічно відмовилися обговорювати деталі спільного комюніке перед самітом, що стартує 9 липня і триватиме до 11 липня.

Саміт НАТО: хто візьме участь

Зазначається, що на саміт у Вашингтоні запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО.

Серед відомих учасників — міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Окрім того, участь у саміті візьмуть не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії. Це вже буде третій саміт поспіль у такому форматі.

Нагадаємо, що на майбутньому саміті НАТО Україні запропонують “конкретні шляхи” для прискорення майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі. Про це заявив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс.

Також речник Міноборони США генерал Патрік Райдер заявив, що в США переконані, що “майбутнє України в НАТО“. Проте є умова — відповідне рішення мають прийняти всі 32 країни-члени Північноатлантичного альянсу, зазначив він.

Українська делегація на чолі з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Під час спілкування віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина окреслила головні очікування України від результатів саміту НАТО у Вашингтоні та наголосила на важливості рішень, які сприятимуть розбудові оборонних спроможностей країни.