Про це в етері КИЇВ24 розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Все буде залежати від завдань, які будуть стояти перед літаками F-16. У росіян є певні граничні дальності з ураження повітряних цілей. Це приблизно до 300 км. Якщо літаки не будуть підходити ближче за цей радіус, то їм нічого не загрожує. Навіть один літак може використовуватися для запуску ракет, для виконання завдань на малих висотах під радіогоризонтом. Ці всі механізми є, тут не зовсім лінійна відповідь може бути.

Роман Світан вважає, що для оптимальної роботи на напрямках необхідно використання ескадрильї в три ланки. Таким чином можна охопити декілька завдань та більше території.

Але оптимальний варіант – це використання однієї ескадрильї в три ланки, які можуть виконувати різні завдання, від знищення ППО противника, збиття літаків противника, так і наземні операції. Але це мінімум одна ескадрилья. А щоб виконувати завдання на напрямку, потрібна мінімум одна бригада. Нам будуть передавати дві бригади по дві ескадрильї, одна ескадрилья це 12 літаків, бригада — 24 літаки. Тобто загалом 48 літаків.

Нагадаємо, що ще 10 українських військовослужбовців завершили навчання в Нідерландах з обслуговування винищувачів F-16. Українців навчили обслуговувати всі важливі для пілота винищувача складові, зокрема шолом, кисневі системи та парашути на борту.

Зазначимо, що Нідерланди погодилися надати Україні щонайменше 24 винищувачі F-16. Також такі літаки передадуть Данія, Норвегія і Бельгія.