Про це йдеться в повідомленні на сайті Hensoldt.

Зазначається, що ці радари мають посилити протиповітряну оборону України. Їх передадуть як частину пакету озброєння на суму 100 мільйонів євро.  Замовником виступило Міністерство оборони України, а оплату здійснить уряд Німеччини в межах військової допомоги.

Відомо, що Україна не вперше замовила такі радари для військових. Першу багатофункціональну радіолокаційну станцію TRML-4D країна отримала у жовтні 2022 року. А наприкінці квітня 2024 року уряд Німеччини повідомив, що передав Україні ще одну TRML-4D в межах чергового пакета військової допомоги.

Які характеристики РЛС TRML-4D 

TRML-4D – це остання версія радара середньої дальності C-діапазону сімейства TRML, яку розробив виробник зброї Hensoldt у 2018 році. РЛС використовує новітні цифрові радіолокаційні технології. Вона здатна виявляти, відстежувати і класифікувати різні типи повітряних цілей.

РЛС здатна працювати самостійно, виявляючи повітряні цілі в інтересах протиповітряної оборони або у складі ЗРК, зокрема німецьких комплексів IRIS-T, які перебувають на озброєнні ЗСУ.

Нагадаємо, що 29 квітня Німеччина надіслала Україні нову партію військової допомоги. Вона містить також додаткові засоби протиповітряної оборони, снаряди й бронетехніку. Зокрема, ЗСУ отримали систему ППО SKYNEX, айже 30 тисяч боєприпасів до самохідних зенітних установок Gepard, ракети для системи ППО IRIS-T SLM, радіолокаційну станцію повітряного спостереження TRML-4D.