Про це повідомляє Офіс президента.

З української сторони угоду підписав президент України Володимир Зеленський, зі сторони Люксембургу — премʼєр-міністр герцогства Люк Фріден.

В угоді підкреслюється, що Україна та Європа не будуть у безпеці доти, поки не буде справедливого та тривалого миру, але обовʼязково права України як держави поважатимуться згідно зі Статутом ООН.

Військова та безпекова допомога

В угоді вказано, що учасники будуть працювати над забезпеченням того, щоб Сили безпеки й оборони України були здатні захищати Україну зараз і в майбутньому. Водночас Люксембург і надалі продовжить надавати військову підтримку Україні як у сухопутній, повітряній, так і в кіберелектромагнітній сферах.

Люксембург продовжить надавати довгострокову підтримку в оснащенні та навчанні. У цей пункт входить підготовка інструкторів та навчання Сил безпеки та оборони України в межах Місії ЄС.

Співпраця у межах оборонного виробництва

Підписанти працюватимуть над перетворенням оборонної промисловості України на потужний потенціал, який дасть Україні змогу відновити свою територіальну цілісність.

Люксембург підтримуватиме зусилля України щодо інтеграції її оборонної промисловості до стандартів оборони й безпеки НАТО та ЄС. Зокрема Люксембург розгляне варіанти сприяння інтеграції оборонної промисловості України в європейську оборонно-технологічну та промислову базу.

Також Україна та Люксембург будуть працювати у сфері розвідки та безпеки відповідно до національного законодавства кожної країни.

Обмежувальні заходи проти РФ

Учасники угоди продовжать працювати разом, щоб “підвищити ціну” для Росії за її агресію проти України, використовуючи санкції та експортний контроль. Буде визначено важливість обмежувальних заходів для обмеження доступу Росії до фінансів, товарів, технологій та послуг, щоб скоротити її доходи та стримувати майбутні атаки по Україні.

Поки триває агресія Росії проти України, Люксембург залишатиметься прихильником жорстких санкцій ЄС проти російської економіки та тих, хто підтримує війну або обходить санкції.

Раніше ми повідомляли про те, що Володимир Зеленський на полях саміту НАТО повідомив про найближчі безпекові угоди, а також рішення щодо надання Україні літаків F-16. Невдовзі держсекретар США Ентоні Блінкен також підтвердив, що Україна до кінця року отримає ці літаки для захисту неба.