Про це повідомили у посольстві України в Ізраїлі.

“З 1 липня, громадяни країн з безвізовим режимом в’їзду до Ізраїлю, включно з Україною, мають подавати заявки на отримання дозволу ETA-IL для перебування до 90 днів. Україна та Ізраїль мають тісні зв’язки з моменту запровадження безвізового режиму у 2010 році”, – нагадали у відомстві.

Однак у посольстві відреагували на обмеження Ізраїлю для українських біженців і відмову  у в’їзді багатьох українців, які викликали напружені відносини між країнами. Ці дії, за словами відомства, поклали край безвізовому режиму.

Тож у відповідь Україна запровадить аналогічні вимоги щодо попереднього погодження для громадян Ізраїлю, в тому числі паломників.

У Києві нині розглядають, специфіку електронних віз, які треба запровадити. Ці взаємні дії вплинуть на тисячі релігійних паломників, які щорічно відвідують Україну.

Ізраїль вводить нові обмеження для в’їзду

Ізраїль оновлює порядок в’їзду для іноземців через сервіс ETA-IL (Electronic Travel Authorization ) для громадян держав, з якими має угоди про безвізовий режим. Для України нововведення запрацює з 1 липня. А вже 1 серпня платформа стане обов’язковою для використання перед приїздом до Ізраїлю.

Тож громадяни країн, у яких діє безвізовий режим з Ізраїлем, повинні будуть подавати заявки на отримання дозволу ETA-IL (Electronic Travel Authorization ) на в’їзд з туристичною або діловою метою на термін до 90 днів.

Заявку можна подати перед поїздкою до Ізраїлю онлайн через ресурс https://israel-entry.piba.gov.il/

В Ізраїлі рекомендували подавати заявку на в’їзд принаймні за 72 години до подорожі, до моменту бронювання авіаквитків, готелю та інших подібних витрат, пов’язаних із запланованою поїздкою.

Дозвіл (ETA-IL) на поїздку буде дійсний для багаторазової поїздки протягом двох років з дати авторизації або до закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, що настане раніше.

Якщо люди вже отримали дозвіл (ETA-IL) на подорож, йому більше не потрібно повторно подавати заявку на в’їзд до Ізраїлю протягом терміну дії ETA-IL (тобто до двох років).