Четверо українських моряків із контейнеровоза Epaminondas, затриманого Іраном в Ормузькій протоці, повернулися додому.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий, пише “Укрінформ”.

Моряків вдалося повернути

За словами Тихого, після затримання судна Департамент консульської служби МЗС та посольство України в Греції встановили особи українських моряків і підтримували постійний зв’язок із їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та іншими причетними сторонами.

«Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров’я задовільний», – повідомив Георгій Тихий.

Він також подякував дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення українців.

Читайте також: Сенат США підтримав резолюцію про припинення воєнних дій проти Ірану

Чому затримали судно

Контейнеровоз Epaminondas під прапором Ліберії, на борту якого перебував 21 член екіпажу, зокрема українські та філіппінські моряки, був затриманий Корпусом вартових ісламської революції в Ормузькій протоці у квітні.

Іранська сторона стверджувала, що судно нібито маніпулювало навігаційними системами, вимкнуло систему автоматичної ідентифікації (AIS) та використовувалося військовими США, здійснюючи заходи до американських портів.