Про це йдеться в повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Дівчата не могли побачити матір через повномасштабну війну майже два роки. Вивезти рідних сестер допомогли Мінреінтеграції, громадська спілка «Українська мережа за права дитини» і проєкт з пошуку і повернення дітей «Шлях додому».

На момент повномасштабного вторгнення діти жили з бабусею і дідусем у невеликому селі на Луганщині. Мати працювала в місті. Село швидко окупували, тож вивезти доньок одразу не вдалося.

У відомстві зазначили, що протягом 2022 року вони змушені були вчитись у школі за російською програмою. Згодом окупаційна влада почала тиснути на бабусю і дідуся — їм погрожували та наполягали на оформленні опіки над онучками за російським зразком. Але дівчата прагнули зустрітися з мамою, кажуть у Мінреінтеграції.

«І ось нарешті вони разом — з мамою і в безпеці», — наголосили у міністерстві.

Раніше також повідомляли, що на підконтрольну територію України з окупованого лівобережжя Херсонщини вдалося повернути 14-річну дівчинку-сироту та чотирьох інших дітей з їхніми батьками. За даними ОВА, від початку цього року вдалося повернути 16 дітей з окупованої частини Херсонщини.