Україна просить країни Північноатлантичного альянсу знайти можливість передати щонайменш двадцять систем протиповітряної оборони для того, щоб надалі ефективно відбивати повітряні атаки Росії, передає “Європейська правда” заяву міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Глава МЗС повідомив, що обговорить із західними колегами ситуацію в енергетиці після останньої ракетної атаки Росії та можливості посилення “повітряного щита”.
“Ми вже повідомили партнерам про наші термінові потреби і вдячні їм за швидку реакцію. Ми говоримо про термінове надання щонайменш 20 додаткових систем — Hawk, NASAMS, IRIS-T — які допоможуть нам уникнути блекауту. Ми розуміємо, що Росія хоче позбавити нас можливості виробляти електроенергію. Тож потрібна більша підтримка і більша солідарність”, — зазначив він.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга сьогодні, 3 грудня, у Брюсселі у штаб-квартирі НАТО проведе низку зустрічей з партнерами з Європи, США та НАТО, візьме участь у засіданні Ради Україна-НАТО. Заплановано також підписання двосторонніх документів.
Серед тематичних пріоритетів візиту — посилення військової допомоги, зокрема спроможностей ППО, енергетичної стійкості України, просування нашої держави до членства в НАТО.
Також Сибіга перед міністерською зустріччю НАТО заявив, що Україна отримала гіркий урок зі сподівань на Будапештський меморандум, і таких помилок більше не можна повторювати.
Сибіга нагадав про 30-ту річницю підписання Будапештського меморандуму, за яким Україна погодилась віддати ядерну зброю в обмін на “безпекові запевнення”.
“Це гарне нагадування про те, що ніякі рішення про довгострокові безпекові рішення за рахунок української безпеки не є прийнятними. Цей документ не зумів забезпечити Україні безпеку, як і трансатлантичну безпеку. Ми маємо уникнути повторення таких помилок. Тож ми обговоримо з партнерами концепцію “миру через силу”. У нас є чітке розуміння, які кроки наших друзів потрібні, щоб зробити нашу “домашню роботу“, — наголосив Сибіга.
Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України у день початку міністерської зустрічі НАТО оприлюднило офіційну позицію щодо можливих гарантій безпеки, які можуть розглядатися як інструмент стримування від агресії Російської Федерації.