Агентство Reuters, яке вивчило список, пише, що представники Міноборони України передали американцям документ під час закритого засідання на конференції у Вашингтоні 6 грудня.

Цей список був переданий представниками Міноборони України американцям під час закритого засідання на конференції у Вашингтоні 6 грудня. Усі ці види озброєння необхідні Україні для захисту від російської агресії.

У списку також є зброя, яку США вже надавали Україні раніше. Це танки Abrams, 155-міліметрова артилерія, ракети далекого радіусу дії ATACMS тощо.

6 грудня у Вашингтоні представники України і США також підписали меморандум про спільне виробництво зброї та обмін технічними даними. Ідеться, зокрема, про гібридні системи ППО, якими займатимуться Пентагон, Міноборони України та Мінстратегпром. Україна вже отримала технології для початку виробництва таких систем ППО в рамках програми FrankenSAM.

Проєкт FrankenSAM передбачає створення трьох зенітно-ракетних комплексів: інтеграцію до ЗРК «Бук» ракет RIM-7 Sea Sparrow, обʼєднання ракети «повітря — повітря» AIM-9M з радянською радіолокаційною системою, а також ще один комплекс з елементами ЗРК Patriot.

За даними медіа, ракету Patriot інтегрують у пускову станцію, що працює зі старішими українськими радіолокаційними системами. Випробування такої системи в жовтні цього року були успішними, їх вже мали доставити в Україну.