Про це йдеться в повідомленні Офісу президента України

«Сьогодні Україна точно сильніша, ніж два роки тому. Сьогодні ми підписали ще одну безпекову угоду, яка зміцнює позиції нашого народу, і особливо наших воїнів. Це потужне і вчасне рішення, яке є важливим внеском у посилення нашої стійкості», — наголосив Зеленський.

Зазначається, що угода стане початком канадсько-українського стратегічного безпекове партнерство, яке визначає сфери для посилення двосторонньої співпраці в різних галузях, включно з обороною, стабільністю та стійкістю.

Документ передбачає, що Канада у 2024 році виділить понад 3 мільярди канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.

Крім того, угода підтверджує підтримку з боку Канади майбутнього членства України в НАТО, зокрема шляхом сприяння українським реформам та сумісності Сил безпеки й оборони України з НАТО. Вона фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України, а також передбачає допомогу нашій країні у зміцненні власних спроможностей для належного реагування на можливу ескалацію агресії з боку Росії.

Нагадаємо, що 24 лютого Україна та Італія також підписали двосторонню безпекову угоду. Це відбулося під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з очільницею уряду Італії Джорджею Мелоні.