Про це розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю Reuters.

Зростає категорія далеких безпілотників-камікадзе з дальністю польоту 300, 500, 700 та 1 000 кілометрів. Два роки тому такої категорії не існувало взагалі, — розповів міністр.

Свідоцтвом того, що уряд вкладає зусилля у збільшення виробництва далекобійних безпілотників, є нещодавня серія ударів по російських нафтових об’єктах.

Так, минулого року в рамках ініціативи BRAVE1 військовим технологічним стартапам було виділено близько 2,5 мільйонів доларів у вигляді грантів, а у 2024 році ця сума збільшиться вдесятеро.

При цьому переважна більшість виробників є приватними. Як зазначив Федоров, лише одна з 10 компаній, чиї безпілотники можуть долітати до Москви та Санкт-Петербурга, є державною.

Федоров підкреслив, що погоджується з оцінкою начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про те, що Київ досяг «певного паритету» з Москвою у виробництві безпілотників далекого радіусу дії.

Нам потрібно діяти антибюрократичним способом. У цьому суть прориву у війні технологій. Ми збираємося й надалі робити ставку на це, працювати у цьому напрямку. Тому що технології справді можуть нас врятувати, — сказав він.

Нагадаємо, що міністр цифрової трансформації також анонсував випуск безпілотників із технологією штучного інтелекту. Цей український дрон буде аналогічним російському «Ланцету».