Про це йдеться у заяві Міністерства молоді та спорту в Україні.

Україна звернулася до всіх асоціацій-членів UEFA з проханням долучитися до бойкоту будь-яких матчів з РФ. Офіційно про такий бойкот вже заявили футбольні асоціації Англії, Польщі, Латвії, Литви, Швеції, Данії, Фінляндії, Ірландії, Норвегії, Румунії. Водночас Швейцарія, Чехія, Нідерланди й Естонія заявили, що чекають подальших пояснень від UEFA.

Свою позицію відомство обґрунтувало тим, що «рішення FIFA та UEFA обмежує права українських дітей, яких Росія позбавила права безпечно тренуватися і просто жити в рідній країні, без загрози бути вкраденим, зґвалтованим або вбитим».

Міністерство молоді та спорту нагадує, що від початку повномасштабного вторгнення Росія вбила 504 дитини, і ще 1129 дістали поранень унаслідок російської агресії. Вже задокументовано 3209 злочинів російських окупантів проти дітей, з 13 фактами сексуального насильства проти неповнолітніх.

Також Україна закликає FIFA та UEFA протистояти насильству й агресії з боку РФ. «Ми будемо рішуче відстоювати цю позицію, допоки Росія воюватиме проти України та поки не відновиться мир на європейському континенті», — додали в Міністерстві.

Нагадаємо, що вчора Міжнародна федерація футболу (FIFA) слідом за Спілкою європейських футбольних асоціацій (UEFA) дозволила російським юніорським командам участь у чемпіонатах світу U-17.

Фото: Getty Images