Українці мають зменшити використання бойлерів і кондиціонерів, особливо у пікові години. Це повинно допомогти відновити пошкоджену енергосистему.

КИЇВ24
Кондиціонер. Фото: Getty Images

Про це заявив очільник Держенергонагляду Руслан Слободян.

Він додав, що енергетики вже працюють над тим, щоб відновити енергосистему.

Зрозуміло, що до осінньо-зимового періоду все відремонтувати не вдасться. Нагадаю, що внаслідок масованих ракетно-дронових атак пошкоджено близько 9 ГВт потужностей. Частину з об’єктів розраховуємо відновити до зими.

Тож, за словами очільника Держенергонагляду, люди мають раціонально використовувати електроенергію.

Споживачі можуть безпосередньо впливати на цей фактор. Наприклад, за можливості вимикати бойлер, де є така можливість, користуватися послугами централізованого постачання гарячої води. Також можна зменшити використання кондиціонерів, особливо у години пікового навантаження. Загалом це сприятиме розвантаженню енергосистеми та може вплинути на інтенсивність застосування графіків погодинних відключень.

Яка ситуація з електроенергією в Україні 

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що у найближчі півтора-два місяці ситуація з дефіцитом електроенергії у “сірих зонах” буде складною. У Києві найближчими тижнями світло можуть відключати в “сірих зонах” графіків. Очікується складна ситуація з дефіцитом електроенергії. За словами Коваленка, наразі в Україні жорсткий дефіцит внутрішньої генерації електроенергії та навіть максимальний імпорт не розв’язує проблему.

У Міненерго розповідали, що через нещодавні російські обстріли в Україні зберігається дефіцит електроенергії. Проте ситуація стане кращою, коли завершаться ремонтні роботи.

Про це заявила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в етері телемарафону. 

За її словами, нині триває технічне обслуговування всіх доступних зараз енергетичних й генерувальних потужностей, щоб підготувати їх для стабільної роботи в осінньо-зимовий період, що є основним пріоритетом.

Також 24 червня повідомляли, що Україна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей через сім останніх російських атак на енергосистему.

“На жаль, нам доводиться мати справу з реаліями, які полягають у тому, що атаки, ймовірно, триватимуть. І ми повинні бути готовими, ми маємо відновити якомога більшу частину генерації до зими. Ми повинні просити додаткову ППО для захисту того, що ми відновлюємо. Але також ми мусимо розгортати нові генерувальні потужності, щоб переконатися, що, якщо росіяни знову здійснять ці атаки, вони не зможуть сконцентруватися на 10 чи 15 великих електростанціях, а матимуть справу з величезною кількістю малих”, – сказав очільник Укренерго Володимир Кудрицький.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин