Про це розповіла в етері КИЇВ24 голова НСЗУ Наталія Гусак.

Ми пішли цього року на збільшення не самих напрямків, які покривають інші захворювання, а саме розширення вже наявних. Ми знаємо, що Україна третій рік воює. У нас дуже великі виклики стосовно психічного здоров’я, стосовно знеболювальних препаратів. Тому цьогоріч ми розширили перелік реімбурсації.

Наталія Гусак наголошує, що йдеться саме про препарати, які стосуються розладів психіки, а також знеболювальні.

Наприклад, пацієнти дуже просили фентанілові пластирі, які б допомагали людям, які мають хронічні болі, або внаслідок онкології, або внаслідок важкої травми. Тому 30 вересня ми оновили такий перелік і розширили його вже на 544 найменування

Гусак додає, що 170 з препаратів у списку — повністю безоплатні для пацієнтів, інші з невеликою доплатою, яка формується в рамках чинної постанови.

Нагадаємо, що МОЗ розширило перелік препаратів, які можна отримати за програмою “Доступні ліки”. Ми писали, які препарати станом на 21 жовтня входять до програми “Доступні ліки”.

Як отримати ліки

Для отримання ліків за програмою “Доступні ліки” пацієнт повинен мати декларацію із сімейним лікарем.

Він або профільний лікар виписують електронний рецепт, в якому зазначають ліки із необхідною речовиною, а не конкретний бренд. Перевіривши у лікаря номер телефону, пацієнт отримує смс із номером рецепта та кодом підтвердження. І шукає аптеку, яка підписала угоду щодо участі в програмі.

Аптекар пропонує ліки із державного переліку на вибір, після чого вводить у систему чотиризначний код підтвердження. У деяких випадках пацієнтам доводиться зробити невелику доплату.