Журі конкурсу обирав транслятор Євробачення – Суспільний мовник.

Загалом, до складу журі увійшло 5 членів. Головою журі став український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер, музичний продюсер телевізійного шоу Х-Фактор (9 та 10 сезон) Вадим Лисиця. Крім Вадима Лисиці бали фіналістам ставили: Андрій Капраль — співак, соліст вокальної формації «Піккардійська терція»; Ірина Федишин — співачка; Андрій Яцків — мультиінструменталіст, диригент, художній керівник Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Львівської національної філармонії, отримав відзнаку «Gremmy»  як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу «Чорнобиль»; Лук’ян Галкін — кінокритик, виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА.

На сайті Євробачення оприлюднено деталізовані голосування журі та глядачів. Так, в результаті українське журі не віддали жожного балу для учасника з Польщі, якому глядачі віддали перше місце. Немає також у списку перших десяти позицій від журі оцінок для Литви та Ісландії, учасники яких публічно підтримали на конкурсі Україну і яким глядачі віддали друге та третє місце в голосуванні. Немає також у списку журі Молдови, учасники якої – Zdob și Zdub – отримали від телеглядачів п’яте місце.

У деталізованому варіанті голосування вказано, що члени українського журі поставили Польщу на 11 місце, Ісландію – на 13-те, Молдову – 17-те, Литву – на 21 місце.

Як результат у мережі активно почали обговорювати такі оцінки журі від України. З’явились перші публічні вибачення для Польщі:

Багато користувачів написало, що їм соромно перед найбільш відданими союзниками України за такі оцінки.

“Сьогодні за них соромно перед найбільш відданими союзниками України – Польщею, Латвією, Литвою. Не зворушила їхні серця представниця Ісландії, котра одна з небагатьох наочно продемонструвала підтримку України… Зате цьогорічне журі своєю прихильністю відзначило, скажімо, Вірменію – країну, котра сьогодні є одним з союзників Росії. І от після таких речей відразу якось приходить усвідомлення того, що у членів журі російсько-українська війна – у паралельній реальності, вони не занурені у неї емоційно. Але у щось вони, таки, занурені…”, – написала Світлана Романенко з Кривого Рогу.

“Браття поляки, від імені моєї нації та суспільства я тепло і захоплено вибачаюсь за поведінку українського професійного журі Євробачення”, – написав український поет, публіцист, перекладач та чоловік Софії Андрухович Андрій Бондар.

Невдоволеною залишилась навіть колишня членкиня правління Суспільного Каша Сальцова:

Фото: скрін