Калькулятор вже доступний на сайті UST.
Він дозволить користувачам легко і швидко порахувати кількість відходів, утворених внаслідок руйнування будівлі або її частини.
Інструмент розроблений на основі методики оцінки обсягів відходів від руйнації, створеної експертами громадської організації ReThink, які є членами коаліції UST. Методологія базується на японському підході, який визначає норму утворення відходів від руйнувань на 1 м2 залежно від типу будівлі.
Переваги
- Можливість зробити експрес-оцінку кількості відходів за допомогою розрахункового методу лише за двома показниками: тип будівлі та площа забудови або руйнування.
- Допомога громадам у складанні звітів за Постановою №1073, у плануванні витрат на демонтаж, логістиці та зберіганні відходів, а також у формуванні статистичних даних
- Спрощення процесу обліку відходів, утворених внаслідок руйнування будівель
- Забезпечення точних даних для держави щодо кількості відходів від руйнувань
- Додаткове полегшення процесу обліку для громад.
Функціонал
- Можливість оцінити загальну кількість відходів, що утворились під час руйнування будівлі та окремі компоненти (бетон, цегла, метал, дерево, супутні відходи тощо).
- Підтримка розрахунку для багатоквартирних та приватних будинків, будівель закладів освіти та охорони здоров’я.
- Врахування процесів горіння та розрахунок кількості азбестовмісних матеріалів, у разі якщо такі були наявні у будівлях.
“Вже більше, ніж 500 людей пройшло навчання з використання цих Методичних рекомендацій на місцях. Розуміючи, що на громади й так зараз величезне навантаження ми розробили онлайн-інструмент, який додатково спростить їм процес обліку, а як наслідок звітування та планування майбутнього”, — говорить голова коаліції UST та співзасновниця ReThink Олена Колтик.