Про це повідомляють у командуванні Повітряних сил ЗСУ.

Дмитро, начальник групи обслуговування тренажерів у бригаді, пояснив різницю між старими авіасимуляторами і новеньким тренажером:

Відверто кажучи, я перший в Україні сів у кабіну нового тренажера. До цього часу випробував на собі чимало радянських версій. Також «літав» на багатьох авіасимуляторах F-16, які давно в розпорядженні наших авіаційних бригад. У перші ж секунди «польоту» на повноцінному тренажері зрозумів — це просто небо і земля. Реалістичність відчуттів, перевантаження, величезний вибір карт, режимів, сценаріїв, можливість відпрацьовувати застосування різного озброєння, моделювати дії в позаштатних ситуаціях… Це дійсно зовсім інший рівень технологій. Ми вже бачимо, що Збройні сили використовують тренажери з використанням віртуальної реальності на прикладі ПЗРК і тощо. Авіація не відстає в пошуку сучасних технологічних і ефективних рішень.

Літаки F-16 скоро надійдуть на озброєння наших бригад, тому іншого виходу, як перехід на нові тренажери, просто немає, підтверджують у Командуванні повітряних сил ЗСУ.

Раніше ми повідомляли, що Данія працює над тим, щоб передати Україні перші винищувачі F-16 вже цього літа.

Водночас у міністерстві оборони Данії додали, що точний графік передачі Україні винищувачів встановити неможливо. Це може залежати від того, коли саме пілоти та необхідний персонал будуть повністю навчені. Також в Україні важливо створити необхідну логістику й інфраструктуру.

Відомо, що Міжнародна військово-повітряна коаліція наразі надає Україні підтримку у підготовці кадрів та інфраструктури.