Спільна мета — об’єднує. Разом з українцями Нова пошта і Фонд «Повернись живим» зібрали 330 млн грн і прокачали ППО. Нове обладнання, яке отримали наші захисники неба, дозволяє їм швидко реагувати на ворожі атаки.

Носимі комплекти зв’язку та управління, рюкзаки мобільних вогневих груп, комплексні апаратні зв’язку — тепер невід’ємні засоби оборони, що підвищують реакцію зенітних ракетних підрозділів з кількох хвилин до секунд.

Це вже  четверта партія сучасного обладнання, передана у межах проєкту “Запакуй небо — прокачай ППО”.

За ці кошти виготовили, закупили та доставили устаткування повітряному командуванню «Центр», яке закриває, зокрема, Київ, Житомир і Вінницю.

«Комплексні апарати зв’язку, які ми розробили разом з військовими, виробили повністю, 100 відсотково в Україні»,- зазначає Олексій Дубинка, консультант фонду «Повернись Живим».

Цей проєкт підвищує ефективність протиповітряної оборони, а всі компоненти поєднуються між собою, як конструктор. Наприклад, навіть якщо на озброєнні в Повітряних Силах з’явиться новий зенітно-ракетний комплекс, уся система з ним працюватиме.

«Ми змінюємо швидкість реакцій зенітно-ракетних підрозділів з хвилин до секунд» – наголошує Тарас Чмут, директор Фонду «Повернись Живим».

Благодійники продовжуватимуть партіями передавати обладнання, виготовлене в рамках проєкту, військовим відразу після його готовності.

Комплексні апаратні зв’язку — прохідні вантажівки, забезпечені всім необхідним обладнанням, технікою, захищеними видами зв’язку, аби ефективно виконувати бойові завдання. КАЗи повністю енергонезалежні. Простими словами, ці обладнані авто — нервова система ППО. Вони супроводжують протиповітряні ракетні комплекси.

Також серед устаткування —  рюкзаки мобільних вогневих груп —  фактично автономні хаби із захищеним зв’язком. Вони дозволяють екіпажам вчасно отримати накази, інформацію про рух цілей, інші дані для їх знищення.

Носимі комплекти зв’язку та управління — це спеціально обладнані валізи. Вони  легко розкладаються у мобільний командний пункт із робочими місцями для військових. Їх спроєктували спеціалісти Фонду «Повернись живим» спільно з військовими. Раніше подібного готового рішення підрозділи протиповітряної оборони не мали.  Усередині комплексу знаходиться комплект меблів, великі телевізори для відображення повітряної обстановки, ноутбуки, багатоканальний захищений зв’язок, мережеве обладнання, IP-телефони та інше.

Благодійники зазначають, що завдяки єдності українців вдається досягати дуже потужних результатів і реалізовувати такі масштабні проєкти. Зі свого боку Нова пошта і «Повернись живим» продовжуватимуть посилювати ППО, щоб ворожі ракети не мали шансів долітати до наших будинків.