Інститут масової інформації (ІМІ) заявив, що українські незалежні медіа після розпорядження адміністрації президента США Дональда Трампа про призупинення на 90 днів програми зовнішньої допомоги та тимчасового зупинення Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) реалізації всіх без винятку проєктів в Україні, зайняті не лише своєю прямою роботою, але й виживанням.
“Практично 90% українських медіа після початку повномасштабної війни виживали завдяки грантам”, — стверджує очільниця ІМІ Оксана Романюк.
Як зазначила директорка Інституту масової інформації, це наслідок того, що в Україні впав рекламний ринок, зокрема у сфері онлайн-медіа на 92%. Вона також долала, що 80%, а можливо, і більше українських медіа співпрацювало з USAID.
hromadske та Bihus.info почали просити донатів після того, як Трамп заявив про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів.
“Частина проєктів, які ми реалізуємо завдяки грантам, тимчасово зупиняються. Саме тому нам особливо потрібна підтримка кожного і кожної з вас”, — заявили в hromadske.
“Агентство (USAID) покривало значну частину нашої діяльності. Тому зараз роль донатів від глядачів змінюється з альтернативного джерела на один із ключових. Що буде через 90 днів, нам невідомо, проте знаємо одне — зараз саме час з’ясувати, чи справді наша робота потрібна українському суспільству”, — повідомили Bihus.info.
Про необхідність у донатах також заявили приватні медіа — «Українська правда» і “Дзеркало тижня”, але прямо не стали пов’язувати це із призупиненням проєктів USAID.
Указ президента США Дональда Трампа про призупинення всієї іноземної допомоги та наступні директиви держсекретаря Марко Рубіо про припинення роботи й витрат загрожує далекосяжними наслідками в Україні. Міжнародна неурядова правозахисна організація Human Rights Watch пише, що зупинка допомоги Україні в рамках USAID за указом президента США завадить підтримувати українських ветеранів та ініціативи, спрямовані проти воєнних злочинів. Широкий спектр програм, що фінансуються USAID, являють собою критично важливу допомогу в секторах, які постраждали від війни: охорона здоров’я, сільське господарство, психологічна та юридична підтримка ветеранів та ініціативи по боротьбі з воєнними злочинами. Усе це тепер перебуває під загрозою через ці укази Трампа, зазначають правозахисники.