Про це повідомив голова правління УЗ Євген Лященко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Укрзалізниця” найближчим часом проведе тендер на закупівлю 44 нових пасажирських вагонів за 1,9 млрд грн з умовою постачання наприкінці 2024 – початку 2025 року.

Він уточнив, що 2024 року буде розпочато процес купівлі ще 100 вагонів за кошти держбюджету в розмірі приблизно 5 млрд грн.

“У поточному році за підтримки прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за яку ми дуже вдячні, ми отримали кошти, за які плануємо закупити 44 нових пасажирських вагони. Найближчим часом оголосимо тендер. Сподіваємося, що наступного року зможемо розпочати процес купівлі ще 100 нових вагонів за рахунок бюджетної підтримки”, – сказав Лященко.

Він повідомив, що на купівлю 100 вагонів передбачено 5 млрд грн і ця цифра закладена в драфт фінплану-2024. На купівлю 44 вагонів передбачено 1,9 млрд грн, якщо тендер відбудеться. Очікуваний термін поставки цих вагонів це кінець 2024-початок 2025 року.

Тендер на закупівлю 44 вагонів буде оголошено “через кілька тижнів”. Очікується, що на нього вийде Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ), з яким “УЗ” повністю розрахувалася за боргами, та інші великі машинобудівні компанії.

За його словами, всі нові вагони будуть укомплектовані з урахуванням стандартів безбар’єрності: купе і туалети в них пристосовані для людей з інвалідністю, що відповідає цілям програми безбар’єрності, реалізованої за підтримки першої леді Олени Зеленської.

“УЗ” продовжує модернізувати плацкартні вагони на своїх заводах, щоб усі категорії населення отримували гідний сервіс, зазначив глава компанії.

Фото: УЗ