Вагони-трансформери, які напередодні отримала Укрзалізниця вже відправилися в свій перший рейс. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами керівника пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександра Перцовського, нові вагони-трансформери – це відновлені старі.

Kyiv Media

“Замінюється абсолютно всі деталі інтер’єру. Все старе на повністю нове, вакуумні туалети, встановлюється система кондиціонування”, – зазначив Олександр Перцовський.

Перші таких 9 вагонів з кондиціонером, розетками, світлом для кожного пасажира та різними схемами розсадки вирушили у напрямку Херсону.

“Це вагон називається трансформер, адже в залежності від того, в який поїзд його ставлять і в який тип вагону, він трансформується. Загалом, він може бути 4-х типів”, – пояснила провідник Ірина.

Kyiv Media

Нові вагони трансформуються у купейні вагони для двох чи чотирьох пасажирів в нічний час. Або ж вагони 1-го чи 2-го класу, в якому в одному купе, можуть їхати від 4-х до 6-ти пасажирів.

Для зручності в оновлених вагонах додали мініхолодильник, мікрохвильову пічку та кавомашину. Тож тепер, пасажирам пропонуватимуть вже не розчинну каву, а свіжозмелену, за тією ж ціною. З’явилися і вакуумні туалети з сенсорними кнопками.

Kyiv Media

Потурбувалися й про безпеку. В коридорах 3 камери стеження. А в купе – система сигналізації, якщо кнопку блокування хтось захоче відчинити – сигнал надійде до купе провідника. Крім всього, на патрулі буде й воєнізована охорона.

“Ми маємо патрулювання нашою воєнізованою охороною, нац поліцією, щоб вирішувати питання безпеки”, – зауважив Олександр Перцовський.

Kyiv Media

В Укрзалізниці зауважили, що перетворити старий вагон на сучасний та комфортабельний коштує вдвічі менше, аніж закуповувати нові вагони. Тому їх ремонтують власними силами.

“Такими ремонтами плануємо оновити 300 вагонів, десь по 50 на рік їх робити”, – зазначив керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці.

Загалом, за місяць планують перероблювати по 5 потягів рухомого складу.

Фото: Київ ТБ