Про це пише Financial Times.

Два незалежних угорських медіа, серед яких Magyar Hang (друге видання попросило не називати його) підготували офіційну скаргу до Європейської комісії.

У ній стверджується, що в період між 2015 і 2023 роками рекламні доходи спрямовувалися до проорбанівських газет, телеканалів та онлайн-платформ для забезпечення підтримки панівної партії та витіснення критичної журналістики.

Дослідження колишнього європейського чиновника з питань конкуренції Кай-Уве Кюна підтверджує зв’язок між незаконною державною допомогою та проурядовою позицією ЗМІ, що спотворює конкуренцію на угорському медіаринку.

“Справді помітно, що коли хтось поглинає газету і перетворює її на проурядовий рупор, рекламні надходження починають стрімко зростати”, – сказав він.

Незалежним виданням стає все важче працювати в такому середовищі, сказав виконавчий директор Magyar Hang Лукаш Чаба. “Ми потерпаємо від дискредитаційних кампаній, нас постійно тягають до судів”, – поскаржився він.

У 2026 році в Угорщині відбудуться парламентські вибори, на яких, за даними останніх опитувань, орбанівська партія Фідес програє новій опозиційній політичній силі під назвою Тиса, яку очолює політик Петер Мадяр. Вона критику стратегію Орбана щодо посилення контролю над медіа, судами та економікою.

Орбан виступає проти вступу України до Євросоюзу і навіть запустив опитування серед угорців щодо їхнього ставлення до цього питання.

З 15 березня до 5 квітня в Угорщині проходило альтернативне опитування, яке проводила опозиційна партія Тиса та її лідер Петер Мадяр. Майже 60% респондентів підтримали Україну щодо вступу в Європейський Союз.