Про це на брифінгу 21 червня повідомив державний секретар Міністерства оборони Словаччини Ігор Меліхер, повідомляє Reuters.

Влада Словаччини звернулася до поліції з проханням провести розслідування проти колишнього уряду та міністра оборони Ярослава Надя через передання Україні винищувачів МіГ-29 та системи протиповітряної оборони “Куб”.

За словами Меліхера, передання Україні словацьких засобів ППО поставило під загрозу повітряний простір Словаччини і життя її громадян, а тому “Надь зрадив Словаччину”.

“Міністерство оборони подає кримінальну скаргу за підозрою у скоєнні злочину диверсії, державної зради, зловживанні владою і невиконанні фідуціарних обов’язків (тобто обов’язків діяти в якнайкращих інтересах”, – додав він.

Серед аргументів на користь позову держсекретар Міноборони Словаччини згадав той факт, що уряд Едуарда Гегера, який розпорядився передати Україні МіГ-29, був перехідним, а тому мав обмежені повноваження ухвалювати зовнішньополітичні рішення.

Передача МіГ-29 від Словаччини

Навесні 2023 року міністерство оборони Словаччини повідомило про те, що Україна отримала усі 13 МіГ-29, які були заявлені. Глава Міноборони Словаччини Ярослав Надь зазначив, що “це передання було виконано сушею з урахуванням максимально можливої безпеки”. Однак тодішня опозиція критикувала такий крок і вважала, що тимчасовий уряд під керівництвом Едуарда Гегера не мав повноважень передавати Україні МіГи, бо йшлось про основоположне зовнішньополітичне питання.

Минулого тижня Міністерство оборони Словаччини, яке тепер очолює Ігор Меліхер, повідомило, що не змогло знайти юридичного обґрунтування цього рішення щодо можливості передання словацьких винищувачів МіГ-29 Україні попереднім урядом.