Про це повідомляють колишні посадовці США та України, а також джерело, близьке до уряду України, пише NBC News.
До того, як стати віцепрезидентом, сенатор Дж.Д. Венс був рішучим скептиком витрат, які адміністрація Байдена виділяла Україні.
“Навіщо витрачати $130 мільярдів на Україну, коли ми навіть не можемо платити свої рахунки вдома?” — сказав Ванс в одній з промов. Він також назвав уряд України “найбільш корумпованим” у Європі та, можливо, в світі.
Келлог заявив в інтерв’ю NBC News: “Національна безпека президента синхронізована… Президент використовуватиме всі важелі американської сили, щоб забезпечити завершення кривавої бійні останніх трьох років”.
Прессекретар Венса відмовився від коментарів щодо його позиції щодо допомоги США Україні.
У пості в соціальних мережах через два дні після своєї інавгурації Трамп попередив, що накладе мита, санкції та податки на продаж російських товарів до США та інших країн, якщо Путін не погодиться на переговори для завершення війни.
Проблема цього підходу в тому, що торгівля США з Росією різко зменшилася, що робить мита менш ефективним важелем. Минулого року США імпортували товари з Росії на суму близько $2,9 мільярда, за даними Бюро перепису населення США. У порівнянні, в 2021 році, до вторгнення Росії в Україну, ця сума становила майже $30 мільярдів.
“Це повна маячня”, — сказав колишній посадовець з національної безпеки адміністрації Байдена, коментуючи загрозу Трампа щодо мит.
“Ми повністю відключили економіку США від економіки Росії”, — додав колишній офіційний представник, який говорив на умовах анонімності, щоб висловити свою думку. “Тому наша здатність завдати Росії шкоди митами є мінімальною”.
Інший варіант — Трамп може використати заморожені російські активи, а не гроші США, щоб продовжувати поповнювати постачання та озброєння для України.
Вільям Тейлор, колишній посол США в Україні, сказав, що $300 мільярдів російських резервів, що знаходяться в європейських і американських банках, “значною мірою допомогли б забезпечити озброєння та фінансову підтримку для України”.
“Те, що Трамп міг би зробити, — це тиснути на європейців, щоб вони конфіскували ці резерви і поклали їх на рахунок для українців, дозволивши їм використовувати ці кошти для купівлі зброї в США та продовження функціонування їхнього уряду”, — сказав Тейлор в інтерв’ю.
“Президент Трамп знає, що російська економіка є крихкою та вразливою до подальших санкцій. І тому він знає, що має важелі впливу на Путіна”, — додав він.
Під час дебатів між Трампом і тодішньою віцепрезиденткою Камалою Гарріс минулого року Трамп не сказав, чи хоче він, щоб Україна виграла війну.
Але тепер, коли він у владі, деякі, хто сумнівався, чи може Трамп бути справедливим посередником, зраділи, побачивши, що, принаймні, його команда не продає Україну.
“Я думаю, що він (Трамп) почав усвідомлювати, як важко вирішити це питання, і що Росія не буде конструктивною, якщо ми не застосуємо більше тиску”, — сказав один із американських посадовців, залучених до політики щодо України та Росії, в інтерв’ю, на умовах анонімності.
“Одна з причин, чому риторика Трампа змінилася, — це перехід від кампанії до режиму управління. Перешкодою для миру не є Україна. Думаю, це починає ставати для нього очевидним, і для нього також починає ставати зрозумілим, як погано це буде політично, якщо, принаймні, зі стратегічного погляду, все це зірветься”.