У Головному управлінні ДСНС у місті Києві розробили низку рекомендацій щодо роботи торгових центрів, аби убезпечити відвідувачів. Про це в ефірі телемарафону заявив заступник начальника управління цивільного захисту ГУ ДСНС у Києві Олег Стоволос.

По ТРЦ Головне управління наразі розробило рекомендації, які ми надіслали до військово-цивільної та міської адміністрацій. У них ми запропонували низку заходів, які мають виконувати керівники цих закладів, щоб убезпечити відвідувачів”, — сказав Стоволос.

Зокрема, за його словами, керівники ТЦ мають визначити, чи є у них укриття, на яку кількість людей воно розраховане. Водночас рекомендується пропускати до ТЦ лише ту кількість осіб, яку торговий центру буде у змозі укрити.

Стоволос також нагадав, що ДСНС рекомендувала заборонити роботу дитмайданчиків у київських ТЦ.

Також пропонується, щоб система оповіщення ТЦ була інтегрована з системою оповіщення міста, щоб своєчасно доводився сигнал, щоб працівники ТЦ надавали допомогу в евакуації відвідувачів, щоб були покажчики руху, звуковий супровід, куди потрібно йти, тощо.

Цей комплекс заходів дасть змогу забезпечити безпеку відвідувачів ТЦ. І безпосередньо, мабуть, під час самої повітряної тривоги усі суб’єкти господарювання мають призупиняти свою діяльність, щоб не провокувати перебування людей безпосередньо у ТЦ”, — заявив представник рятувальної служби.

Він також закликав громадян не нехтували сигналами повітряної тривоги, щойно вона пролунає – йти в укриття, а також слід уникати скупчень людей без нагальної потреби.

Стоволос зауважив, що у Києві не було відкрито жодного пляжу, та якщо люди все ж таки йдуть на пляж, мають пересвідчитися, чи є поряд житловий будинок або якесь укриття.

Якщо вони упродовж 2-3 хвилин зможуть з пляжу укритися, то тоді можливо користуватися (цим пляжем — ред.). Якщо ні — ми б не рекомендували цього робити”, – наголосив Стоволос.

Як ми писали, у Києві заборонять роботу дитячих майданчиків на території ТЦ.

Фото: Фейсбук