У Києві укладено близько 300 контрактів на проходження служби в резерві територіальної оборони, однак кількість резервістів необхідно збільшити в 10 разів. Про це заявив заступник директора Департаменту Муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербіна, пише «Укрінформ».
«На сьогодні, на жаль, ми в Києві маємо близько 300 резервістів. У той час як в бригадах — близько 3-4 тисяч осіб. Тобто треба збільшити ще в 10 раз кількість резервістів. Я вважаю, що тільки якщо ми укомплектуємо територіальну оборону на 100% резервістами, патріотами, тоді ми будемо мати реальну територіальну оборону», – розповів Щербіна.
Водночас, за його словами, наразі Україна має близько 200 тис. резервістів.
«Резерв почав створюватися в нашій країні з 2006 року, і на початок війни у нас було близько 2 тисяч резервістів, які підписали контракт і проходили збори. Збори як правило проводились щорічно. Але після початку мобілізації більшість із них були призвані до бойових військових частин, брали участь у антитерористичній операції, і таким чином цей ресурс резервістів ми вичерпали. Але у 2016 році, коли почалися звільнення перших хвиль мобілізації, ми перейшли до створення оперативного резерву першої черги. На сьогодні у нас близько 200 тисяч резервістів. і на сьогодні деякі наші бойові бригади мають 2-3 комплекти резервістів. І на сьогодні у нас достатня кількість резервістів, щоб укомплектувати всі бойові військові частини», – розповів Щербіна.
Водночас у столиці є система територіальної оборони. Вона складається із 25 бригад, загальна чисельність яких близько 100 тисяч осіб.
«Я бачу єдиний шлях створення нормальної територіальної оборони — це об’єднання усіх Зброних Сил України, бригад, військоматів, з місцевими державними адміністраціями та громадськими організаціями патріотичної спрямованості. Ми запрошуємо до територіальної оборони усіх патріотів, всі громадські ветеранські організації», – наголосив він.
Нагадаємо, у Києві триває укомплектація 112-ї бригади територіальної оборони: на сьогодні укладено близько 300 контрактів на службу. Бригада територіальної оборони спільно з підрозділами КМДА має забезпечити оборону міста, захист населення, а також стратегічно важливих об’єктів і комунікацій столиці у разі будь-яких проявів військової агресії.
Як ми повідомляли, Київрада просить Раду і Кабмін якнайшвидше ухвалити закон про сучасну систему тероборони.
Фото: Фейсбук