COVID «піднімає голову» з похолоданням, наголосили в профільному департаменті держадміністрації.

Саме зараз напередодні очікуваного сезонного спалаху захворюваності на COVID-19, найкращий час для того, щоб зробити щеплення. На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я Києва Валентина Гінзбург.

Вона зауважила, що такого висновку дійшли медики, які вже третій рік спостерігають за динамікою захворюваності:

«Як грип та інші гострі респіраторні і вірусні інфекції, COVID «піднімає голову» з похолоданням. Але насамперед зростання темпів розповсюдження вірусу пов’язане з активним переміщенням людей наприкінці літа. Минулими роками це були відпочиваючі, які поверталися з інших областей України та з-за кордону, а також велика кількість студентів вишив і коледжів. Цього року цих категорій поменшає, але натомість до столиці повертаються кияни, які виїжджали у безпечні міста, а також приїжджають вимушені переселенці. Тож наполегливо раджу вакцинуватися, адже щеплення – єдиний на сьогодні дієвий механізм захисту від коронавірусу і майже стовідсоткова гарантія, що навіть у разі зараження хвороба мине без тяжких станів та ускладнень».

Наразі існує можливість зробити першу дозу (для тих, хто до цього не щепився), другу, бустерну та другу бустерну дози. Нагадаємо, що другий бустер в Україні дозволено вводити усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами. Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Детальніше – за посиланням.

Гінзбург нагадала, що вакцинація від COVID-19 проводиться у центрах первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрах. Також продовжується робота Центрів масової вакцинації у ТРЦ «Gulliver», «River Mall», універмазі «Україна». Крім того, на базі комунальних закладів охорони здоров’я функціонують мобільні бригади, які за заявками можуть виїжджати на вакцинацію організованих колективів.

«Місто створило всі необхідні умови для швидкої, зручної та безпечної вакцинації. Справа за вами – просто знайдіть час для візиту до пункту щеплення. А мотивацію, я впевнена, шукати не потрібно, адже ми всі пам’ятаємо наскільки агресивний для здоров’я та життя COVID-19. Вочевидь, нині не ті часи, щоб збільшувати небезпеки, коли їх можна уникнути», – підсумувала Гінзбург.

Фото: Фейсбук