Як приклад в КМВА наводять Ізраїль.

Досвід оборонної операції Києва показав, що існуючі державні будівельні норми слід переглянути. Мова про норми, які регулюють обов’язкові вимоги у сфері будівництва, містобудування та архітектури, уточнюють в Київській міській військовій адміністрації.

Зазначається, що у нових нормах мають бути передбачені питання щодо безпеки мешканців міста, їх розміщення, проживання.

«Так, за нашим переконанням, кожен будинок повинен мати обладнане усім необхідним укриття. Як приклад, це можуть бути паркінги, які можливо використати для захисту людей. Вони повинні передбачати місця загального користування: вбиральні, душові, можливість автономного постачання води, обігрів, резервне електропостачання, вихід для евакуації, тощо. Конструкції будинків мають бути із матеріалів, які б витримали ракетно-бомбові удари» — наголошують в адміністрації.

Як приклад в КМВА наводять Ізраїль, де після того, як було ухвалено закон про цивільну оборону, у кожному житловому будинку мало бути розміщене підземне сховище. До того укриття були спільними, знаходилися вони у підвалах громадських будівель. Тож на початок 1990-х підземні бомбосховища та громадські укриття існували вже по всій країні, а у 2017 році їх нараховувалося понад мільйон (на трохи більше ніж 8 мільйонів мешканців).

«Вже зараз на базі Мінрегіону від 16 травня 2022 року вступив у дію наказ №73 про затверджений склад робочої групи “з підготовки відповідних змін до державних будівельних норм у частині забезпечення захисту населення від зброї масового ураження при новому будівництві та реконструкції”. Тобто, фахівці враховуватимуть та аналізуватимуть міжнародний досвід щодо будівництва захисних споруд, а також питання щодо облаштування захисних споруд в усіх житлових будинках, зокрема щодо необхідності обладнання укриттів в майбутніх новобудовах» — вказують в КМВА.

Нагадаємо, за словами Кличка, будинки у Києві, які можна відновити після бомбардувань, ремонтуватимуть до кінця літа.

Фото: Фейсбук